Dzisiejsze kominki są bardzo wydajne i mają nowoczesny a także interesujący design.

Ogrzewanie kominkowe to także ogrzewanie alternatywne do ogrzewania gazowego bądź centralnego. Aktualnie na rynku jest ogrom wzorów przeróżnych kominków, a bardzo wiele sklepów stacjonarnych czy online ma w swojej ofercie kominki kratki czy też całe obudowy kominkowe.
Obecne kominki są bardzo wydajne i posiadają nowoczesny oraz interesujący design, jednak obudowy na kominek wykonane są z różnego typu tworzywa. O ile taki kominek spełnia rolę grzewczą, kratka funkcję nawiewową to zabudowa kominka jest tylko i wyłącznie ozdobą. Jednakże dopiero przy odpowiedniej zabudowie kominek otrzymuje finalny wygląd. Obudowanie naszego kominka powinno być bezpieczne i wykonane z materiału, który będzie odporny na wysokie temperatury. Zazwyczaj  używa się do tego celu specjalne cegły szamotowe i zaprawę szamotową, i obkłada się zabudowę piaskowcem, płytkami lub specjalnymi kaflami.
Odpowiednio obudowany kominek cieszy oko a także nadaje naszemu wnętrzu styl. Natomiast ogień który iskrzy w takim kominku nie tylko zapewnia ciepło niemniej jednak i  miłą atmosferę w danym pomieszczeniu. Ostatnio bardzo popularne są bio kominki, które ogrzewają wnętrze dzięki zalaniu ich biopaliwem. Bio kominki możemy bez problemu postawić w mieszkaniach w bloku dlatego, że one nie wymagają instalacji kominowej.
Lubimy mieć w swoim domu kominek.

Autor: kominki kratki