Odpowiednie oświetlenie mieszkania a także ogrodu ma wpływ nie tylko na prezencję tych miejsc, ale także i na jakość życia.

Wnętrza w jasnych kolorach prezentują się niewątpliwie najlepiej. Od jasnych kolorów bije niesamowicie ciepła atmosfera, która kusi nas do spędzania w nich wolnego czasu – z całą pewnością w towarzystwie rodziny lub przyjaciół. Jeśli chcielibyśmy właśnie takie efekt uzyskać w własnym domu, musielibyśmy sprawdzić, jak odpowiednio oświetlić domowe pomieszczenia. Na to pytanie bez problemu sobie odpowiemy.

Właściwie każdy pokój potrzebuje całkowicie innej ilości światła. Powinniśmy o nią zadbać przede wszystkim w pokojach dziennych – a zatem salonach oraz dodatkowo sypialniach. Spędzamy w nich najwięcej czasu każdego dnia i zwykle wykorzystywane są przez nas do przeróżnych celów – czasem po prostu w nich sobie odpoczywamy, innym razem pracujemy, a innym uczymy. Właściwie jaki żyrandol zakupić do salonu lub sypialni? Chyba najlepiej taki duży, dający dość znaczną porcję dodatkowego światła. Umieśćmy go dokładnie na środku sufitu i uzupełnijmy dodatkowo kolejnymi kinkietami ściennymi bądź troszkę mniejszymi lampami.

W kuchni i łazience powinno się wstawiać niskie oświetlenia, które nie będą zaburzały oraz nie przytłoczą małych pomieszczeń. Żyrandol zdecydowanie sobie odpuśćmy, zastępując go paroma niewielkimi lampkami albo tradycyjnym plafonem. Oświetlenie domu a także ogrodu ma wpływ nie tylko na wygląd tych przestrzeni, niemniej jednak też i na jakość naszego życia. Jeśli mamy zamiar czuć się dobrze w własnym budynku, musimy zatroszczyć się koniecznie o jego funkcjonalność oraz estetykę.

Więcej: Czarne żyrandole hitem tego sezonu!