Właścicielom domków rodzinnych z pewnością jest znany problem niezbyt stabilnego terenu na podjeździe.

Właścicielom domów niewątpliwie jest znany kłopot nie stabilnego gruntu na podjeździe, zwłaszcza po ulewnych deszczach albo topniejącym śniegu. Wspaniałym rozwiązaniem tego problemu są trawnikowe kratki. Taka kratka doskonale stabilizuje nawierzchnię, równocześnie nie powodując zakłóceń jej przepuszczalności, za sprawą czego woda opadowa potrafi sprawnie wsiąknąć do gruntu. Tego typu kratki są wykonywane z sztucznego tworzywa, zatem są jak najbardziej odporne na korozję a także wilgotność.

Celem takiej kratki jest przede wszystkim utwardzenie nawierzchni w zależności od używanego wypełnienia. Takim wypełnieniem mogą być na przykład roślinki. Takie rozwiązanie jest wyjątkowo ładne. Można je wypełnić kruszywem np żwirkiem, grysem. Tego typu kratki mają różnorodne otwory: okrągłe, kwadratowe albo heksagonalne. Dobrze wyglądają kratki te na bardzo stromych powierzchniach, dzięki nim nie posiadamy kłopotu z osuwiskami. Kratki tego typu mogą także być ozdobą.

Zbiorniki na deszczówkę zdają się być znakomitym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku kiedy mamy nieduży ogród, który możemy podlewać taką właśnie wodą. W takiej sytuacji wystarczy wykopać specjalną studnię, która by tę wodę zbierała albo postawić w ogrodzie beczkę plastikową. Budowanie podziemnego zbiornika na wodę deszczową jest mało opłacalne z powodu na koszta całej tej inwestycji. Powinniśmy też wziąć pod uwagę to, iż deszcze zdarzają się z różnym nasileniem i może się okazać, że ilość wody nagromadzona w zbiorniku podziemnym, po prostu nie wystarcza na wszystkie potrzeby naszego ogródka.

Odkurzacze centralne czym tak naprawdę są i czy warto w ogóle się na nie zdecydować. Generalnie jest to specjalny odkurzacz wbudowany w nasz dom. Niewątpliwie bardzo dużą zaletą takiego odkurzacza jest to, że nie trzeba go dźwigać, ogromną ulgę odczuwamy podczas odkurzania schodów. Bardzo dużą zaletą takiego odkurzacza jest możliwość pozbycie się powietrza zużytego w naszym domu. Instalacja takiego odkurzacza jest w taki sposób zaprojektowana, iż nieczyste powietrze jest wypuszczane na zewnątrz budynku. Wydaje się być to idealnym wyjściem dla ludzi na kurz a ponadto pleśnie.

Kolejną istotną rzeczą jest z pewnością poziom hałasu, a w zasadzie jego brak. Odkurzacze centralne na całe szczęście należą do niesamowicie cichych sprzętów, w szczególności w momencie gdy jego centralna jednostka zamontowana jest poza budynkiem, np w naszym garażu. Bardzo duże możliwości daje także podłączenie odpowiedniej końcówki tak zwanej szufelki dzięki, której istnieje możliwość zassania każdej okruszki. Zbiornik takiego odkurzacza opróżniamy 2 , 3 razy w ciągu roku. Z pewnością wadą tego typu sprzętu jest jego cena. Jest to koszt rzędu kilku tysięcy. Jeśli budujemy nowy dom, to nie ma najmniejszego problemu, niestety gorzej jeżeli musimy podłączyć tego typu odkurzacz w starym domu. Wówczas niestety musimy zainstalować tego typu instalację w podłogi i ściany. Na pewno dobrze jest zainwestować pieniądze w taki właśnie gadżet.

Myślę, że jego cena również nie jest zaporowa biorąc pod uwagę wymienione przed chwileczką płynące z niego korzyści. Tym bardziej, że klasyczne odkurzacze też są drogie. O wiele wygodniej można odkurzać mieszkanie, nie wlecząc za sobą strasznie ciężkiego sprzętu. Zupełnie inaczej to wygląda ,w momencie kiedy musi poodkurzać jedno niewielkie pomieszczenie, a inaczej w momencie kiedy do czynienia mamy na przykład z dwoma kondygnacjami.

Zobacz: ekobord