Ta dyscyplina zdobyła sobie serca wielu fanów.

W Waszym życiu brakuje wrażeń? Czy może potrzeba Ci jakiejś możliwości wypoczynku po ciężkim dniu w pracy, na uczelni czy szkole? Jeżeli dotychczas, wracając do mieszkania, siadałeś w fotelu przed telewizorem lub komputerem, może przyszła pora na spróbowanie czegoś całkowicie innego! Paintball to wspaniała rozrywka nie tylko dla dzieci czy młodzieży. Ta dyscyplina zdobyła serca wielu pasjonatów prawie że na całym świecie. Stanowi świetną odskocznię od codziennych kłopotów, pomaga się zrelaksować, a a dodatkowo umożliwia poprawienie własnej kondycji i koordynacji ruchowo-wzrokowej! Wbrew pozorom bardzo wielu osób, które z tego rodzaju sportami mają niewiele wspólnego, Paintball w ogóle nie uczy nastolatków agresji.

Wręcz zupełnie przeciwnie, wymaga od nich niesamowitej odpowiedzialności za graczy, zarówno z swojej ekipy, jak również z przeciwnej. Nie chcemy wszakże zrobić nikomu żadnej krzywdy. A o to zresztą wcale nie jest tak prosto. Przy właściwie zastosowanych środkach bezpieczeństwa, nie może wyrządzić się nam jakaś krzywda. Trafienie kulką z farbą kończy się przeważnie bólem, zbrudzonym mundurem i, czasem, małym siniakiem.

Czego nam potrzeba, by zacząć zabawę w Paintball? Nie musimy na początku zakupywać bardzo drogiego markera oraz specjalistycznego stroju. Z pewnością wystarczające będzie zaopatrzenie się w niedrogi mundur z demobilu, a w brakującą resztę sprzętu wyposaży nas jedna z wypożyczalni, którą z pewnością zdołamy znaleźć przy torze. Oczywiście, gdy poczujemy, iż to zabawa dla nas, warto pomyśleć zakup własnego uzbrojenia!

Więcej: paintball Ostrów Wielkopolski