Dostawcze samochody można wykorzystać na bardzo dużo sposobów.

Wynajem dostawczych aut w obecnych czasach jest niezmiernie korzystnym interesem, z tego powodu że ludzie coraz częściej sięgają po dostawcze samochody aby ułatwić sobie codzienne życie.

Auta dostawcze mamy możliwość wykorzystywać na dużo różnych sposobów, m.in. do przewozu różnych materiałów, przeprowadzek. Taką ogólną ideą dostawczych samochodów jest przewóz niewielkich produktów. Taki pojazd nie może ważyć więcej niż 3,5 tony. Wychodzi z tego, że sam ładunek musi ważyć około 1500-1800 kg. Do kierowania pojazdem dostawczym do 3,5 tony wystarczają prawo jazdy B, więc każdy kto ma prawo jazdy może wynająć dla siebie tego typu pojazd.

Zakup samochodu dostawczego posiada oczywiście sens, lecz wówczas kiedy będziemy z niego często korzystać, ponieważ utrzymanie takiego auta jest dość kosztowne. Dobrym rozwiązaniem jest wynajem, nie jest to olbrzymi wydatek, płaci się od godziny albo od doby, więc wynająć możemy na dany czas na jaki będzie samochód potrzebować.

Na pewno ktoś spyta o koszty wynajmu takiego samochodu? Najtańsze, niemniej jednak i najmniejsze w ofertach samochodów zaczynają się w granicach 70 pln za dobę. Im większy pojazd, tym większy koszt wynajęcia. Większe pojazdy są w graniach 200+ pln za dobę, dużo uzależnione jest od ofert jakie oferuje dana firma.

Zobacz: Wynajem dostawczych