Rodzajów rolet jest dużo.

Zapewne każdy z Nas lubi słoneczne światło. Chętnie na promienie słońca wystawiamy swoją twarz z nadzieją, że się troszeczkę opalimy. Słońce jest potrzebne do życia wszystkim żywym organizmom i nie narzekamy zbytnio kiedy mocno daje nam się we znaki. Ale bywają chwile gdy staramy się ograniczyć dawkę światła kiedy jest go zdecydowanie za dużo.  Na taką niedogodność doskonale sprawdzą się – żaluzje.

Rodzajów rolet jest bardzo dużo. Są to rolety dachowe, rolety dzień noc, wolnowiszące, chowane do kaset, plisowane a także inne. Montaż niektórych jest bezinwazyjny i polega na przyklejeniu stelażu zasłonki bezpośrednio do okiennej ramy bez zastosowania wkrętów.
Zasłony plisowane a więc plisy to wyjątkowy typ zasłonek. Cała roleta jest mocowana między ramą okienną a szybą, a jej plisowana tkanina pozwala na rozciąganie zasłony oraz zatrzymywanie jej w dowolnym miejscu okna. Prowadzenie takiego mechanizmu bardzo często odbywa się od dołu do góry.
Równie bardzo ciekawymi żaluzjami są żaluzje są dachowe. Ich montaż przebiega  z użyciem odpowiednich wkrętów, ponieważ takie rolety są mocowane do okien nachylonych pod kątem, zatem aby dana roleta spełniała swoją rolę musi być odpowiednio zamontowana by nie spadała.

Montażem Żaluzji możemy zająć się samodzielnie, ponieważ nie jest to skomplikowana czynność, niemniej jednak jeśli były zakupione pierwszy raz na pewno warto kogoś wezwać, kto już z takim montażem miał do czynienia.

Autor: rolety dachowe warszawa