W tym przypadku opony powinny być całkowicie czyste.

Opony są bardzo częstym przedmiotem ,który jest wysyłany poprzez kuriera. Istotne w tym procesie jest odpowiednie zapakowanie opon do transportu.

Standardowo opony pakowane są w pudła kartonowe. W tymże przypadku muszą być czyste oraz suche, takim sposobem nie pobrudzą innych wysyłek. Pudło, do którego pakujemy nasze opony musi być solidnie wykonany. W jednym takim pudle z reguły powinny znajdować się 2 albo więcej egzemplarzy opon, które nie mogą przemieszczać się w środku pudła. Do pakowania możemy użyć także wypełnienia. Jeśli mamy do czynienia z dużymi oponami, można spakować je pojedyńczo, każdą w innym pudle.

Innym sposobem na pakowanie opon jest łączenie ich po 2 sztuki i oklejenie taśmą. Jeżeli wybierzemy ten sposób, opony także muszą obowiązkowo być czyste i suche. Zapakowane opony powinny być nieruchome, absolutnie nie mogą przesuwać się w trakcie wysyłki. Po połączeniu opon możemy owinąć je w folię, tak żeby nie został w nich żaden otwór. Na powierzchni płaskiej przygotowanej paczki musimy nakleić list przewozowy.

Jeśli opony posiadają felgi, muszą być wysłane za pomocą kartonu.
Tego typu przygotowanie opon samochodowych do wysyłki kurierem ułatwi znacznie wysyłkę a także nie przyniesie nam dodatkowych kosztów powiązanych ze złym opakowaniem przedmiotu do wysyłki.

Autor: opony kurierem