Wynika to z zwiększającej się świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Obecnie niezwykle popularnym paliwem ,który służy do ogrzewania domów są biopaliwa. Wynika to z rosnącej ekologicznej świadomości obywateli oraz mody na bycie „eko”. Biopaliwa pozwalają na także zoptymalizowanie cen ,które związane są z ogrzewaniem domu. Do biopaliw możemy wliczyć m.in. pellet.

W sporej ilości domach montowane są aktualnie piece na pellet. Bardzo dobry pellet ma postać kawałków jednakowej wielkości. Pellet produkowany jest częstokroć z drewna, a jeszcze dokładniej z trocin ,które są produktem ubocznym w tartakach. Do jego produkcji stosuje się zarówno drewno liściaste jak i iglaste. A dodatkowo możemy się spotkać z pelletami produkowanymi z trawy.

Jeżeli chcemy wybrać najwłaściwszy pellet musimy pamiętać o kilku kluczowych zasadach. Bardzo dobry pellet powinien mieć powierzchnię gładką, a zawartość pyłu w nim musi być  znikoma. Niepokój powinna wzbudzić popękana powierzchnia i bardzo duża zawartość pyłu. To źle świadczy o jakości tego biopaliwa.

Interesującym i szybkim sposobem na sprawdzenie jakości pelletu (szczególnie dla ludzi, którzy posiadają z tym problem) jest zamoczenie go w wodzie. Dobry pellet powinien zatonąć, natomiast ten gorszej jakości unosił się będzie na wodzie. Powinniśmy przywiązać uwagę do tego, jaka jest jakość pelletu. To bowiem inwestycja w nasze mieszkanie a także naszą wygodę.

Więcej: Dobry pellet tylko w Warszawie