Zacząć można od najprostszych, domowych sposobów.

Dla porządku należałoby doprecyzować, że kornik, tak chętnie obarczany winą za spustoszenie poczynione w meblach z drewna bądź podłodze, jest zwykle w ogóle niewinny. Winnymi odpowiedzialnymi za znaczne dziurki w drewnie i rozmaite ubytki są przeważnie kołatki oraz spuszczele, zazwyczaj mylone z kornikami. Jakie są więc efektywne techniki zwalczania korników w mieszkaniu (tzn. tych niby-korników)?

Zacząć będziemy mogli od tych najprostszych, domowych metod i  potraktować te paskudne szkodniki terpentyną, którą z wykorzystaniem strzykawki aplikujemy do poszczególnych dziurek. Jeżeli natomiast szkodniki zdążyły już zaatakować znacznie większy obszar, sięgnąć musimy po profesjonalne środki lub skorzystać z wsparcia ekspertów, którzy wykorzystują zaawansowane metody zwalczania wszelkich szkodników w naszym domu. Na przykład może to być wykorzystanie urządzeń mikrofalowych ,które nagrzewają drewno do temp. powyżej 55 stopni Celsjusza, w jakiej to szkodniki giną.
Następną lecz niestety wysoce toksyczną metodą jest gazowanie drewna, czyli tak zwana fumigacja. Zabieg tego typu musi być poprzedzony precyzyjnym uszczelnieniem obiektu, który zostanie poddany fumigacji, a całkowite jego przeprowadzenie trwa zazwyczaj okres od 1,5 do dwóch tygodni (10 – 14 dni).

Zobacz: Firma zwalczająca korniki