Zazwyczaj winą za te wszystkie szkody obciążamy kornika.

Grupa owadów jakie uwielbiają ulokować się w elementach z drewna naszego własnego mieszkania jest bardzo duża. Zazwyczaj winą za te szkody obciążamy kornika, jednakże szkód w naszych meblach, podłogach oraz dachach dokonują także inni niszczyciele, np. spuszczel pospolity czy kołatek domowy.
Zwalczanie korników w drewnie w ogóle nie należy do czynności prostych. Dostępne są jednakże techniki ,które umożliwiają wykonanie odkażenia drewna skutecznie.
Do takich sposobów należą dezynsekcje polem elektrycznym, metoda mechaniczna, która polega na usunięciu chorej partii drewna oraz zastąpienie jej zdrową, czy również fizyczna metoda, wykorzystująca gorące powietrze. Dodatkowo zwalczanie owadów w drewnie da się wykonać z zastosowaniem fumigacji. Polega ona na wtłoczeniu w drewno trującego środka przy użyciu gazu, dymu albo pary. Tę metodę stosuje się też do dezynsekcji całych budynków, jednak należy pamiętać, że jest to metoda bardzo toksyczna. Innym sposobem na pozbycie się korników z drewna jest iniekcja ciśnieniowa. Do wprowadzenia środka chemicznego w środek drewna używa się w niej bardzo wysokie ciśnienie.
Dostępność metod jest wielka, wiele z nich wyróżnia się dużą efektywnością. Ważne jest, aby wyselekcjonować prawidłową dla swoich potrzeb.

Źródło: Fumigacja Warszawa