Bardzo znane są stalowe felgi.

Piękny design auta osobowego nie jest możliwy do uzyskania jeśli pod uwagę nie weźmiemy tego, jakie posiadamy w samochodzie felgi, czyli koła.
Bardzo popularne są felgi z stali jakie niestety przeważnie nie prezentują się atrakcyjnie i tak rzeczywiście prawie każdy,  bardzo ładny samochód umieją zmienić w niezbyt atrakcyjny. Image auta to w dużej mierze właśnie koła. Z tegoż też względu coraz większa grupa osób decyduje się na aluminiowe felgi ,które dodają autu uroku, klasy, a w niektórych przypadkach znacznie sportowego charakteru. To wszystko uzależniony jest od tego ,które felgi kupimy, a też od tego do ,którego samochodu je zamontujemy.
Felgi mogą być w różnych gabarytach. Niedawno najbardziej znanym rozmiarem felg był rozmiar 15 cali. Na dzień dzisiejszy często możemy spotkać auta z felgami 17 cali, a także 18cali oraz 19. Jak więc możemy spostrzec rozmiar kół rośnie.
Jeśli jednakże chcemy podróżować w komfortowych warunkach, to dobrze jest zdecydować się na felgi z rozmiarem od 15 do 17 cali. Im większe koło tym mniej opony, bo jej profil jest niższy. Posiadamy zatem znacznie mniej gumy ,która amortyzuje różnorodnego typu nierówności. Należy mieć to na uwadze.

Autor: felgi stalowe 16 5×112