Czy więc należy samodzielnie wymieniać opony?

Wraz z kończącym się latem oraz zbliżającą się jesienią w głowie kierowcy pojawia się myśl o tym, iż niebawem trzeba wymienić opony. Posiadając do wymiany same opony nie mając żadnego innego wyjścia należy wybrać się do fachowego zakładu. Posiadając jednak opony już założone na felgach czy tzw. całe koła, posiadamy dwie opcje: robimy to całkowicie sami, lub wulkanizacja.

 

Czy więc należy we własnym zakresie wymieniać opony?

Zmiana kół w takim zakładzie wulkanizacyjnym zazwyczaj trwa około 15 minut a na dodatek kosztuje średnio około 20-40zł. Czy zabawa w wymienianie na podwórzu jest ogólnie rzecz biorąc opłacalna. Niby tak, dlatego, że za sprawą takiej wymiany będziemy mogli przyjrzeć się dokładnie w jakim dokładnie stanie są tarcze oraz klocki hamulcowe naszego samochodu. Jeżeli chodzi zaś o czas spędzony przy tej pracy to bez profesjonalnego sprzętu będzie nam to zajmowało cztery razy więcej.

Wulkanizacja więc to genialny wybór, kiedy nie mamy gdzie postawić naszego auta, nie mamy wystarczającej ilości czasu albo zwyczajnie nie mamy ochoty się w to bawić.

Wymiany opon natomiast dokonać powinno się w odpowiednim zakładzie, gdyż nasze koła powinno się odpowiednio wyważyć, a prawdopodobnie w domu nie mamy takowego sprzętu.

Zobacz więcej: opony off-road