Opony terenowe to jednakże dość znaczny koszt.

Każdy kierowca samochodu terenowego bardzo dobrze wie, że bez właściwych opon nie będzie możliwa genialna i komfortowa jazda. Terenowe opony to jednakże znaczny koszt. Kupienie 4 sztuk opon związane jest często z kwotą sięgającą nawet tysiąc pln. Z tego właśnie powodu część osób wybiera kupno opon używanych. Czy faktycznie jest to opłacalne?

 

Opony terenowe używane z pewnością mają zarówno minusy jak i plusy. W pierwszej kolejności zacznijmy od rzeczy pozytywnych, a tym jest bez wątpienia atrakcyjna cena za towar o relatywnie bardzo dobrej jakości za ,który, w sklepie zapłacić należałoby o wiele więcej. Części z drugiej ręki nie muszą być wszakże poniszczone bądź niesolidne – bywa tak, że ktoś szybko chce pozbyć się rzeczy ,z których bardzo rzadko korzystał bądź po prostu kupił je przypadkowo. Tu jednak trzeba wziąć pod uwagę konieczność stosownego rozeznania się przed dokonaniem zakupów w historii towaru. Musimy więc posprawdzać zużycie opon,które nas interesują – nie ma przecież sensu kupować takiej części tylko z powodu niskiej ceny, jeśli za chwileczkę będziemy zmuszeni do ponownych zakupów. Tego typu oszczędzanie jest po prostu bezsensowne.

 

Opony terenowe używane kupić będziemy mogli w rozmaitych serwisach aukcyjnych takich jak na przykład allegro czy olx, dawniej tablica, i w rozmaitych komisach. Warto pamiętać, że bardzo często nie mamy w takiej okoliczności prawa do uzyskania gwarancji.

Źródło: Opony terenowe