Sedan jest to rodzaj zamkniętego nadwozia samochodowego.

W samochodach osobowych będziemy mogli wybierać pomiędzy różnorodnymi nadwoziami. Przykładowo są nimi: hatchback, sedan, kabriolet, limuzyna czy kobmi. Różnią się między sobą nie tylko dizajnem lecz też funkcjonalnością.
Moja charakterystyka pozwoli Państwu rozróżniać wszelkie poszczególne modele samochodów.
Sedan to rodzaj nadwozia zamkniętego. Tego typu nadwozie dzielimy na trzy bryły: przedział pasażerski, silnikowy i bagażowy.
Limuzyna jest autem bez wątpienia luksusowym. Identycznie jak sedan też składa się z 3 brył. Bardzo często jest dużo większa od wspomnianego wcześniej sedana, w jej wyposażeniu bardzo często jest telewizor czy także barek, a część pasażerska jest oddzielona od kierowcy szybą.
W samochodach hatchback bardzo charakterystyczna jest duża klapa bagażnika, która unosi się razem z szybą. W tego typu pojazdach przeważnie możemy złożyć drugi rząd foteli co znacznie zwiększa wielkość jego bagażnika.
Kabriolet to nadwozie które nie posiada stałego dachu. Zazwyczaj dach w kabriolecie jest miękki, możemy go rozwijać lub zdejmować. Często kabriolet występuje w wersji dwudrzwiowej.
Auto kombi posiada znacznie wydłużoną tylną część. Daje to dodatkową objętość bagażnika. To nadwozie dwubryłowe.
Poprzez różnorodność jaką oferują nam wszystkie marki samochodów, możemy dostosować rodzaj auta do swoich indywidualnych wymagań.

Źródło: limuzyna Wrocław