Bardzo duża ilość fluidu.

Należycie zrobiony makijaż, który znakomicie podkreśli urodę kobiety to bez wątpienia sztuka. Wiele z nich ma niestety skłonność do znacznej przesady oraz popełniania błędów które wpływają negatywnie na efekt końcowy.
Niewątpliwie do takich najczęstszych należy wykorzystywanie ciemnego lub zbyt jasnego podkładu, który bardzo odznacza się od kolorytu naszej skóry i daje niestety karykaturalny efekt. Następnym błędem jest nierównomierne rozłożenie fluidu, co sprawia, że na twarzy powstają plamy o niejednolitym zabarwieniu. Za duża porcja fluidu a także pudru spowoduje, iż wykonany makijaż zaczyna przypominać nienaturalną maskę. Make up może również zniszczyć źle dobrany odcień różu do typu naszej urody oraz kolorytu cery, oraz aplikowanie go w niewłaściwych miejscach albo w za dużej dawce.
Ogromne znaczenie ma też umiejętność wykonywania make upu oczu. Niewłaściwe używanie tuszu do rzęs często powoduje, że rzęsy są paskudnie posklejane, pojawiają się na nich grudki lub bardzo często też tusz odbija się na powiece zanim całkiem zaschnie. Niezwykle częstym błędem jest aplikacja bardzo dużej porcji cieni. Powoduje niestety to, że szybko się rolują i wyglądają nieestetycznie. Zwykle ma to miejsce w sytuacji cieni do powiek o bardzo niskiej jakości.
Makijaż ust również powoduje niektórym kobietom wiele trudności. Źle zaaplikowana pomadka czy błyszczyk powoduje, że kontur naszych ust wygląda na rozmyty, jednak stosowanie zbyt ciemnej pomadki daje nam wyzywający efekt.

Zobacz więcej: make-up Ciechanów