Świat sieci i jej wszystkich zakamarków…

Obecnie żyjemy w świecie, w którym mamy rozmaite wynalazki i innowacje. Jeśliby powiedzieć komukolwiek sto lat wstecz, że będzie w stanie na żywo widzieć w kamerce jakąś inną osobę a także z nią rozmawiać, popukałby się w czoło. Całkiem prawdopodobne, że taki rozwój techniki jaki współcześnie można zaobserwować, już nigdy nie będzie miał miejsca.
Świat globalnej sieci i jej wszystkich zakamarków jest niewiarygodnie fascynujący. Jedną z obecnych innowacji jest z całą pewnością bitcoin, a więc waluta internetowa. Jest nieograniczona oraz obecna wszędzie tam, gdzie znajduje się sieć. Waluta ta umożliwia ominięcie wszystkich instytucji bankowych i pośredników, a co za tym idzie prowizji oraz ograniczeń. Mówiąc w skrócie, walutę którą jest bitcoin możemy wysyłać do każdego miejsca na świecie.
Warto zwrócić uwagę na to, że przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa, bitcoiny absolutnie nie mogą być skonfiskowane poprzez żadne instytucje. Mówię tu na przykład o banku, komorniku, a też byłej żonie lub mężu przy rozwodzie.
Ciekawy jest fakt, iż bitcoin jest odporny na inflację. A to przez to, że bitcoinów powstać może 21 milionów.
Należy również wspomnieć o totalnej anonimowości podczas transakcji. Adres bitcoin absolutnie nie jest jawny a także możemy go zmienić wraz z każdym przelewem. Ponadto nie ma takiej opcji, ażeby konto zostało zablokowane, dlatego że system ten działa w sieci 2p2, w którym nie ma żadnego właściciela. Na koniec powinno się wspomnieć o braku jakiejkolwiek biurokracji, co jest dodatkową zaletą. Zwyczajnie tworzy się konto i to wszystko, a nie biega się od urzędu do urzędu, aby podpisać jakiś  papierek.
A wszystko to powoduje, że waluta tego typu jest niesamowitą przyszłością a także bardzo dużo osób powoli zaczyna się tym interesować, a a zatem korzystać z znakomitych usług tego innowacyjnego systemu.

Autor: outbitcoin.com