Dział ten nosi nazwę hydroterapia.

Właściwa rehabilitacja umożliwia nam pełny albo częściowy powrót do zdrowia. Częstokroć kojarzona jest z rozmaitymi urazami, ale nie dotyczy ona wyłącznie tej sfery, bowiem dotyczy również niepełnosprawności psychicznej. W tymże, z kolei ma nam pomóc m.in. fizjoterapia. To właśnie fizjoterapia ma za zadanie przywrócić ciału albo umysłowi sprawność, którą utraciliśmy na wskutek chorób, urazu bądź starzenia się.

Są różne metody fizjoterapii i będziemy mogli wykorzystać do niej naturalne zasoby, które nas otaczają. Jednym z takich zasobów jest woda. Taki dział fizjoterapii to hydroterapia. W trakcie tego typu zabiegów bierzemy różnorakie kąpiele, natryski, nakłada się kompresy i okłady. Mówiąc o wodzie powinno się także wspomnieć o tej leczniczej. Wykorzystywana jest w balneoterapii.

Innym rodzajem jest przykładowo klimatoterapia. W tej wpływ na całe leczenie posiadają warunki atmosferyczne, przykładowo nasłonecznienie, zachmurzenie, czyste powietrze itd.

Jedną taką z najbardziej znanych, a także być może najbardziej efektywnych, jest kinezyterapia. Polega ona na wykonywaniu różnych ćwiczeń pobudzających niektóre mięśnie do pracy. Jednakże aby powrócić do sprawności fizycznej potrzebny nam będzie jak najlepszy fizjoterapeuta, żebyśmy nie doznali większej krzywdy niż mamy.

Więcej: rybnik rehabilitacja