Jeżeli cenimy sobie własne zdrowie

Ludzkie ciało nie jest niestety całkowicie samowystarczalne. Niektórych związków niestety nie jesteśmy w stanie samemu produkować, pomimo że są one potrzebne do należytego przebiegu wszystkich procesów biologicznych. A więc muszą one dostarczane być z zewnątrz.

Związkiem takim jest askorbinian sodu, mówiąc inaczej sól kwasu askorbinowego, powszechnie znanego jako witamina C. Z pewnością każdy z nas wie, że witamina ta jest dobrym suplementem podczas obniżonej odporności. Mało ludzi sobie zdaje jednak sprawę z tego jakie niesamowite działanie ma na wygląd naszej skóry. Z tegoż powodu przeważnie jest także składnikiem wszelkich kosmetyków, które są w formie kremów oraz maseczek. Askorbinian sodu, stosowany jako witamina C, jest niezbędny do prawidłowego przebiegu procesu gojenia się ran. Posiada bardzo dobre właściwości antyoksydacyjne, poprzez co podwaja walkę z wolnymi rodnikami. Pomaga także w ochronie przeciwko zewnętrznym czynnikom typu promieniowanie UV, poprzez co przeciwdziała starzeniu się. Ma również bardzo dobry wpływ na elastyczność naszej skóry a także znacznie wzmacnia naczynia krwionośne ponieważ stymuluje produkcję zarówno kolagenu jak również elastyny.

A dodatkowo, askorbinian sodu jest związkiem, który jest szczególnie niezbyt toksyczny. Dlatego jest dobrym suplementem dla osób, który, pragną dbać o wygląd swojej skóry.

Autor: cytrynian magnezu