Równe ząbki dodają uroku.

Piękny, równy, biały uśmiech jest marzeniem każdej osoby, nie zważając na płeć, lata a także status społeczny. Uzębienie jest atrybutem ludzi, na podstawie badań, to właśnie na zęby zwracamy szczególną uwagę poznając nową osobę. Równe zęby niestety nie są przeznaczone każdemu z nas, ba częstokroć za rzędem równych zębów stoją regularne wizyty w gabinecie dentystycznym. Jest tak ze względu na to, iż za nierówności w obrębie jamy ustnej odpowiada sporo czynników, bardzo często nieuzależnionych od nas. Bywa to oczywiście poniekąd spowodowane genami, niemniej jednak także wpływ na równe zęby ma właściwa dieta i metoda przyjmowania potraw, już w niemowlęctwie.

Chroniczne korzystanie z butelki, ssanie kciuka itd, ma możliwość powodować krzywiznę zębów. Jeżeli proste zęby są świadectwem urody oraz dodają pewności siebie, to tak samo nierówne zęby bądź inne zaniedbania w tym zakresie, potrafią powodować straszne kompleksy. Jeśli tak się dzieje, nie ma co bagatelizować takiej sytuacji, a jak najprędzej jej zapobiegać. Każde, wręcz najbardziej krzywe zęby, można wyprostować. Oczywiście potrzebujemy na tego typu działania odrobinę czasu a także będzie nas to kosztować, niemniej jednak naprawdę to się odpłaci.

Równe ząbki dodają uroku, piękny uśmiech pokazujący rząd prostych zębów, prezentuje się ślicznie na każdej fotografii oraz dodatkowo zjednuje nam ludzi. Tak, to prawda, starczy już kilka pierwszych chwil, żeby zrobić sobie opinię o nowej osobie. Nie można ukryć, iż kiedy taki ktoś, obdarzy nas śnieżnobiałym uśmiechem, w tej samej chwili damy jej parę plusów więcej.

Zobacz: specjalista ortodonta Katowice