Sama rehabilitacja jest przeprowadzona przez fizjoterapeutę.

Bardzo często nie mamy pojęcia o sygnałach, które wysyła do nas ciało i ignorujemy je. Lekceważenie pozornie niedużych urazów oraz dolegliwości często ma poważne konsekwencje. W niektórych dolegliwościach należy też korzystać z pomocy fizjoterapeuty.

Fizjoterapeuta to osoba, która poza przeprowadzaniem procesu rehabilitacji trudni się doborem odpowiednich ćwiczeń, terapii a także diagnozą. Sama rehabilitacja jest przeprowadzona przez fizjoterapeutę.

Po wsparcie powinniśmy zgłosić się na przykład w sytuacji bólu kręgosłupa. Bardzo często przyczyn szuka się w siedzącym trybie życia, niemniej jednak nie jest to tylko jedynym powodem powstawania bólu. Fizjoterapeuta przeprowadza szczegółowy wywiad z chorym, bada go, oraz dobiera odpowiednią terapię.

Fizjoterapia może okazać się potrzebna również w sytuacji bólu i dolegliwości tyczących się stawów. Tu przyczyn jest niesłychanie dużo i nie zawsze wynikają one z braku aktywności ruchowej. Osoby, które uprawiają bieganie bardzo często mają problemy ze stawami kolanowymi, a wizyta u takiego terapeuty na pewno pomoże znaleźć powody powstawania tych dolegliwości a także zmniejszyć je.

Fizjoterapeuta pomoże również w sytuacji wystąpienia różnorakich urazów ,które wynikają z niewłaściwego położenia stopy lub na przykład nadwyrężenia nadgarstków. Często takie bóle są ignorowane, jednak powinniśmy zwracać na nie szczególną uwagę, szczególnie, w momencie gdy trwają podejrzanie długo. W takiej okoliczności lekarz rodzinny zleci wykonanie RTG i z tego typu dokumentacją trzeba zgłosić się do fizjoterapeuty.

Źródło: fizjoterapia rybnik