Zdrowie każdego z nas to nie przelewki.

Gdy jakiś pacjent leży w szpitalu często niestety nie czeka na niego nic miłego – ot, zostanie całkowicie wyleczony – jeżeli ma takie szczęście, oczywiście (choć prawdą jest, iż w dzisiejszych czasach umiejętności, doświadczenie lekarzy, jak również medycyna, są na niesamowicie wysokim i z miesiąca coraz wyższym poziomie). Często w myślach myśli chory o śmierci – nie zawsze takiej fizycznej, niemniej jednak o śmierci jego duszy, niezależnie od działań i rezultatu specjalistów. Dosłownie pielęgniarka niestety nie potrafi przeznaczyć pacjentowi jakoś dużo czasu – a to dla niego bardzo istotne.
Nasze zdrowie to nie przelewki, a medyczna pomoc tym bardziej. Natomiast nic nie szkodzi tak bardzo, jak nadszarpnięcie zdrowia w sferze duchowej – potwierdzi to prawdopodobnie każdy, kto choć raz miał z tym problem – lub ktoś mu naprawdę bliski lub przyjaciół. Szpital to nie tylko obiekt – a przynajmniej nie powinien być tylko tym. Każdy chory to niezwykły klient szpitala – potrzebne jest  wsparcie zarówno od strony osób odwiedzających, niemniej jednak i od personelu szpitalnego. Szkoda, że tak mało ludzi o tym pamięta.
Uczelnie które kształcą młodych lekarzy też częstokroć o tym zapominają. Przecież nie dla samego zysku żyje człowiek, a dla radości z życia – warto o tym pamiętać.

Zobacz: https://psychiatra4warszawa.wordpress.com/